Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Muž z Bruntálska týral svou ženu sedm let, nakonec ji bodl do zad

Bruntálská policie zahájila stíhání 55letého muže ze zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Obviněný zhruba sedm let psychicky i fyzicky týral svou manželku (nyní již bývalou). Jeho domácí teror nakonec skončil letos v říjnu tím, že ženu bodl do zad. Právo o tom informovala bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Ilustrační foto Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Muž z Bruntálska týral svou ženu sedm let, nakonec ji bodl do zad

„Ženu měl bít do hlavy a těla, kdy poškozená se opakovaně nechávala ošetřit. Žena však nedala souhlasy k jeho trestnímu stíhání anebo případy ze studu či strachu vůbec neoznámila,“ líčila Jiroušková. Dodala, že k poslednímu útoku došlo 20. října v Břidličné v zahradní chatce.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Muž byl pod vlivem alkoholu, když po hádce poškozenou povalil na postel a lůžkovinou ji začal dusit. Žena předstírala ztrátu vědomí. Když jeho tlak povolil, snažila se z místnosti utéct, avšak obviněný ji bodl nožem do zad,“ popsala policejní mluvčí.

Napadená žena měla štěstí, protože nůž se zastavil o kost lopatky, a tak nedošlo k poškození důležitých orgánů či tepen. „Žena se nechala ošetřit a na druhý den věc oznámila policistům její známá. Muže jsme zajistili, byl pod vlivem alkoholu, kdy naměřená hodnota přesahovala 2,7 promile,“ upřesnila Jiroušková s tím, že po vystřízlivění si muž vyslechl obvinění.

Poté skončil ve vazbě, hrozí mu vězení až ve výši 10 let.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků