Hlavní obsah

Muž brutálně napadl ženu s dítětem v náručí

Osmadvacetiletý muž napadl v pátek v noci na Přerovsku svou bývalou dvaadvacetiletou družku. Žena během útoku, při kterém ji muž kopal, škrtil a zasadil jí ránu nožem do zad, držela po celou dobu v náručí roční dítě. Policisté muže zadrželi a umístili do cely. Soud nevyhověl návrhu žalobce a na útočníka nebyla uvalena vazba. Hrozí mu až osm let vězení.

Muž brutálně napadl ženu s dítětem v náručí

"Muž vnikl do bytu domu na Přerovsku otevřeným oknem. Ženě začal vyhrožovat, že ji zabije, přičemž ji začal bít pěstmi, škrtit a kopat," řekla v pondělí přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Poté útočník bývalou družku dovlekl do ložnice, odkud pak odešel. Po chvíli se však vrátil a v brutálním útoku i nadále pokračoval.

"Ženu opět napadl pěstmi a kopanci. Poškozená si lehla na zem a tělem se snažila chránit dítě, které stále držela v náručí. Muž ji začal jednou rukou škrtit a držel při útoku také nůž. Tím jí také zasadil ránu, která způsobila lehčí zranění," uvedla policejní mluvčí. Napadená žena utrpěla poranění páteře, hrudníku a břicha, pohmoždění hlavy a bodnou ránu do zad.

Muže zadrželi policisté a umístili do policejní cely. Soud návrhu žalobce na umístění do vazby nevyhověl a útočník byl poté propuštěn na svobodu. Za ublížení na zdraví, násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci a za porušování domovní svobody mu hrozí až osm let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků