Hlavní obsah

Mladík se utopil při koupání na Karvinsku

Jedenadvacetiletý muž utonul v pátek večer při koupání v řece Olši v Dětmarovicích na Karvinsku. Ačkoli záchranáři dorazili na místo během krátké chvíle, mladíka již k životu nepřivedli.

Mladík se utopil při koupání na Karvinsku

Muž měl plavat v blízkosti splavu a na několik minut se ztratil kamarádovi z dohledu. „Po delší době jej svědkové ještě před příjezdem záchranářů objevili a vytáhli z vody. Protože postižený nejevil známky života, pokoušeli se mu přítomní pomoci oživovacími pokusy,“ popsal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

V době příjezdu lékařské pomoci muž nedýchal. „Byl i bez srdeční aktivity. Ani pokračující resuscitace nevedla k úspěchu a zasahující lékaři museli konstatovat smrt pacienta.“

Od úterý 14. července se v Moravskoslezském kraji jedná minimálně o třetí úmrtí v souvislosti s letním koupáním. Jako první zemřel důchodce v Rýmařově, když se koupal v rybníku, dva dny nato pak utonul muž v řece Opavě v Krnově.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků