Hlavní obsah
 

Mladík odsouzený za znásilnění popřel přípravu čtyř vražd

Lukáš Ludvík popřel v úterý u soudu, že připravoval vraždu čtyř lidí. Po výpovědi požádal o konání hlavního líčení ve své nepřítomnosti, protože se podle svých slov vzpamatovává z nepravomocného rozsudku, který mu nedávno uložil přes 11 let vězení a pobyt v detenčním zařízení za loupež, vydírání a znásilnění. Podle aktuální obžaloby si Ludvík podrobně zaznamenával plány na likvidaci čtyř lidí.

 
Mladík odsouzený za znásilnění popřel přípravu čtyř vražd

Podle státní zástupkyně Jany Murínové vraždy Ludvík plánoval mezi říjnem 2012 a květnem 2015 a pečlivě si je zapisoval.

Na seznamu obětí figuruje i dívka, která si od něj měla půjčit deset tisíc korun a nevrátila mu je. „Peníze jsem jí nepůjčoval,“ konstatoval u soudu Ludvík. To v podstatě i dívka na policii potvrdila. „Měla jsem narozeniny, chtěl mi dát nějaké peníze, ale já je nechtěla. Žádné peníze jsem si nepůjčila,“ vypověděla dívka. „Peníze jsem po příchodu našla v kapse bundy, asi byly od něj, protože mě před odchodem objal. Nechala jsem si je,“ vysvětlila.

Znásilňoval jako mladistvý

Plány na vraždu se týkaly i dvou dívek, které Ludvík v minulosti znásilnil s pistolí v ruce. Údajně je chtěl zavraždit jako odplatu za to, že ho udaly na policii a následně proti němu vypovídaly u soudu, který Ludvíka v roce 2009 odsoudil za znásilnění a omezování osobní svobody jako mladistvého na 30 měsíců vězení a k detenční léčbě v pražské psychiatrické léčebně, odkud utekl. Po třech dnech ho policie dopadla. [celá zpráva]

Na seznamu obětí měl být také otec Ludvíkovy bývalé přítelkyně, který měl obžalovaného vydírat a „pošpinit“.

Ludvík přípravu nijak nepodcenil. „Podrobně rozepsal jednotlivé úkony spočívající především ve sledování, zadržení a následné eskortě. Jednotlivé osoby označil v deskách příslušnými kódy, dále sepsal způsob jejich zadržení a zacházení s nimi po zadržení, způsob jejich usmrcení a následného odstranění jejich těl, včetně způsobu získání jejich osobních údajů, zjištění zvyklostí,“ popisuje Murínová v obžalobě.

Mladík si na provedení svých plánů nachystal různé zbraně, paralyzéry, pouta a řetězy.

Plány na vraždu prodal s autem

Desky s podrobnými plány Ludvík zapomněl v autě, které v létě 2013 prodal svému známému Františkovi Z. Ten je záhy našel, nechal si je ale až do října 2014 a policii je vydal až jako polehčující okolnost v rámci trestního řízení vedeného proti sobě.

Ludvík v úterý odmítl, že by modré desky byly jeho, poprvé je prý viděl až na policii. „Nejsem autorem desek,“ prohlásil rezolutně Ludvík. „Desky vytvořil František Z., plánoval, že mě okrade o peníze z bytu, který jsem prodával s babičkou. Došlo k opakovanému vydírání a přepadení mé osoby,“ dodal obžalovaný. Soudní znalci se ale shodli na tom, že se jedná o Ludvíkův rukopis.

„Neměl jsem v úmyslu ublížit žádným osobám. Nechtěl jsem zabíjet ani nic takového,“ stál si za svým Ludvík. Jeho spoluvězeň ale tvrdí, že si Ludvík psal seznamy lidí, se kterými měl mít „problémy“. Další svědek zase uvedl, že si obžalovaný psal seznamy lidí, kteří mu dluží peníze.

Ludvík tvrdí, že šlo o poznámky, jako nákupní seznam, kdy jít do kina a na co a podobně. V deníku psaném Ludvíkem ale figurují různá jména s poznámkami jako „zrada, krádež peněz“ nebo „neshody s autem, možná krádež“.

Hrál si na mafiána

Podle svědeckých výpovědí si mladík hrál na mafiána, vlastnil několik zbraní a aut. Užíval prý různé drogy, lidem vyhrožoval a vydíral je, po kamarádech měl střílet kuší a podobně. Svědci se však ve výpovědích vcelku silně rozcházejí.

„Je to magor a patří do blázince. Je to takový vyžle padesátikilový. Blbý je, že disponuje střelnejma zbraněma. Asi mu v dětství chyběla lidská ruka, která by mu střihla,“ uvedl na policii otec Ludvíkovy bývalé přítelkyně. Ta má s Ludvíkem ročního syna a před několika týdny byla nepravomocně odsouzena ke třem letům vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků