Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Matka s kočárkem se v Plzni opila namol, jiná v Brně útočila na strážníky

Skoro tři promile nadýchala dvaačtyřicetiletá matka, která v pondělí okolo sedmé večer dělala ostudu u obchodního domu v plzeňské čtvrti Doubravka. Pozornost kolemjdoucích upoutala svými pády na zem a když na místo dorazili strážníci, opírala se o kočárek se spícím miminem. Podobný incident řešili také v Brně, kde útočila na strážníky polonahá matka pod vlivem drog.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Matka s kočárkem se v Plzni opila namol, jiná v Brně útočila na strážníky

„Kvůli opilosti jí bylo stěží rozumět, zmínila se, že vypila láhev italského vína,“ sdělila v úterý mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová. Hlídka zjistila, že další dva potomky žena nechala v dětském koutku nákupního centra.

Strážníci nakonec matku i se třemi ratolestmi doprovodili domů, a protože žena žije sama, přivolali její jednadvacetiletou kamarádku. „Ta se na základě rozhodnutí na místě přítomné sociální pracovnice o děti postarala,“ doplnila Pužmanová. Jak se budou úřady případem dále zabývat, strážníci neupřesnili.

Zdrogovaná matka v Brně

Podobný případ zaměstnal v pondělí rovněž městské policisty v Brně. Několik svědků je volalo přes tísňovou do Králova Pole, kde se pohybovala polonahá a hlasitě křičící žena se třemi dětmi. Žena chtěla před strážníky utéct a také je napadla.

„I když jí opakovaně nabízeli pomoc, žena se chovala velmi zmateně a naprosto nepředvídatelně. Bez ohledu na přítomné děti dokonce chtěla strážníkům utéct. Když ji pohotově přidrželi, aby jí v tom zabránili, na jednoho z nich zaútočila kopy a pěstmi, a tak ji hlídka musela spoutat,“ řekl v úterý mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Na místo po chvíli dorazili i záchranáři a republikoví policisté. „Jimi provedený test ukázal, že čtyřiatřicetiletá žena je pod vlivem drog. V nemocniční péči následně skončila matka i kojenec, o další dvě děti se postarali příbuzní,“ dodal Šoba s tím, že policisté se případem nadále zabývají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků