Hlavní obsah
Zloději chodili k muži krást dřevo. Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Majitel domu si počíhal na zloděje s pistolí v ruce

S pistolí v ruce zadržel v neděli kolem půl desáté večer majitel stavení se stodolou v jedné malé obci na Přeloučsku zloděje dřeva. Majitel objektu si na lapku sám počíhal, protože mu už nějakou dobu odnášel ze stodoly dřevo. Když muž uslyšel šramot, zavolal svému kamarádovi a také policistům a vydal se zloděje sám chytit.

Zloději chodili k muži krást dřevo. Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Majitel domu si počíhal na zloděje s pistolí v ruce

„Jakmile muži zákona dorazili na místo, zahlédli zde čtyři osoby. Muže se zbraní, další dva muže a jednu ženu. Majitel objektu po příjezdu policie bez váhání zbraň odložil,“ uvedla Právu policejní mluvčí Eva Maturová.

Policistům poté vysvětlil, co se tu stalo. Takto údajně na pachatele číhal každou neděli již několik týdnů.

„Chvilku po půl desáté večer uslyšel nějaký rachot, a tak vyběhl ze stodoly, a viděl muže, který si v náručí odnáší dřevo. Následně ho zadržel a zavolal na policii. Poté spolu s kamarádem, který mu přijel na pomoc, zadrženého hlídal,“ upřesnila Maturová.

Na místo dorazil i další muž a žena, kteří byli zřejmě komplici zloděje. Také tyto dva majitel objektu na místě zadržel. Muž, který celou věc oznámil, uvedl, že během nedělního večera mu žádná škoda nevznikla. O dřevo a uhlí měl přijít při předchozích výpravách, kdy byl okraden o topný materiál v hodnotě okolo 600 korun.

„Sedmačtyřicetiletý muž se ke svému jednání policistům přiznal. Nyní je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku, za což mu ve správním řízení v případě uznání viny hrozí až patnáctitisícová pokuta,“ dodala policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků