Hlavní obsah

Lupiči u Popovic vyloupili poštovní vůz

Neznámí lupiči přepadli kolem půl šesté ráno nedaleko Popovic na Brněnsku poštovní vůz. Měli se zmocnit půl druhého miliónu korun.

Lupiči u Popovic vyloupili poštovní vůz

"Poštovní vozidlo převáželo částku okolo jednoho a půl milionu korun. Letos je to první přepadení našeho auta," řekl mluvčí České pošty Ivo Mravinac. Od roku 2000 lupiči přepadli 17 vozidel pošty, počet přepadení se ale každoročně snižuje. V minulém roce to byly jen dva případy.

Loupež se odehrála na rychlostní komunikaci Brno - Pohořelice u odbočky na Popovice.

Vyšetřování případu převzali krajští kriminalisté. Podle zatím neoficiálních informací přepadli vozidlo dva muži s krátkými střelnými zbraněmi. Ve vozidle byl pouze jeden řidič, který z incidentu vyvázl bez zranění.

Pachatelům hrozí až deset let vězení.

Lupiči mají smůlu, k penězům se nedostanou

Mravinac upozornil, že lupiči se z ukořistěných peněz radovat nebudou. "Byly v časových trezorcích. Pokud se je někdo pokusí neodborně otevřít, peníze tím znehodnotí. Mnozí lapkové to vědí, proto se poštovním vozům vyhýbají," uvedl mluvčí.

Zdůraznil, že v České republice není znám případ, kdy by pachatelé překonali mechanismus časových trezorků pošty tak, aby se bez úhony zmocnili peněz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků