Hlavní obsah

Kinský je po přestávce opět u soudu o majetek

Po více než půlroční přestávce se Okresní soud v Chrudimi ve čtvrtek vrátil k projednávání téměř padesáti žalob Františka Oldřicha Kinského, který žádá navrácení mnohamiliónového majetku v tomto regionu.

Kinský je po přestávce opět u soudu o majetek

"Dnes bylo projednáváno několik žalob o určení vlastnictví majetku, který byl rodině Kinských odebrán. V jediném byl vyhlášen rozsudek. Žaloba proti Jaroslavě Faltové byla zamítnuta," sdělil Právu mluvčí chrudimského soudu René Tinz.

Kinský v tomto případě požadoval navrácení zemědělských pozemků. "Žalobce neprokázal na určovací žalobě naléhavý právní zájem. Ztotožnila jsem se ve svém odůvodnění se stanoviskem Ústavního soudu ČR ze dne 1. listopadu loňského roku," upřesnila své rozhodnutí soudkyně Jana Profousová.

Podle Tinze by mělo být vyneseno ještě několik dalších rozsudků u Kinského určovacích žalob během letošního února a března.

Pozastavení soudního projednávání žalob Kinského zapříčinil loni v červnu jeho advokát Jaroslav Čapek, který všechny soudce okresních soudů na Chrudimsku a na Orlickoústecku nařkl z podjatosti. Krajský soud ale Čapkovy námitky odmítl. Čapek loni také několikrát sdělil, že projednávání Kinského žalob chce přenést na soudy v jiných zemích EU.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků