Hlavní obsah

Jednomu ze zatčených policejních důstojníků v Liberci hrozí vazba

Jednomu ze tří zadržených vysoce postavených libereckých policistů hrozí vazba. Soud o ní má rozhodnout do středy. Zbývající dva obviněné bude policie vyšetřovat na svobodě. V úterý to oznámil vedoucí liberecké pobočky krajského státního zastupitelství Adam Bašný.

Jednomu ze zatčených policejních důstojníků v Liberci hrozí vazba

"Návrh na vazbu státní zástupce podá, aby obviněný nemohl ovlivňovat svědky nebo jiným způsobem mařit vyšetřování," dodal Bašný. Neprozradil, komu z trojice současných a bývalých libereckých policistů hrozí pobyt ve vazební věznici. Neuvedl ani, z jakých trestných činů je inspekce obvinila.

Podle televize Nova Bašný navrhl, aby byla uvalena vazba na vedoucího odboru vnější služby policie v Liberci Miroslava Dvořáka, jenž byl do loňského 31. prosince okresním ředitelem policie na Liberecku. Další dva obvinění budou stíháni na svobodě. Jde o vedoucího dopravní policie na Liberecku Miroslava Valáška a Miroslava Kučeru z liberecké kriminální policie.

Dvořák je obviněn z trestných činů zneužívání pravomoci veřejného činitele, přijímání úplatku, neoprávněného nakládání s cizími údaji, podvodu a zpronevěry. Zatčení muži prý zneužili policejní prostředky při rekonstrukcích služeben, Dvořák dokonce posílal podřízené v pracovní době opravovat svůj byt.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků