Hlavní obsah
Tomáš Sajdok před vstupem do jednací síně ostravského soudu. Foto: Aleš Honus, Právo

Je mi to líto, řekl obžalovaný, který zaměstnavateli prosázel 25 milionů

Škodu ve výši 25 milionů způsobil svému zaměstnavateli Tomáš Sajdok, který se od pondělka u ostravského krajského soudu zodpovídá ze zločinu zpronevěry. Muž se ke svému jednání přiznal a tvrdí, že všechny peníze, které během dvou let vybral z firemního trezoru, prosázel v sázkových kancelářích.

Tomáš Sajdok před vstupem do jednací síně ostravského soudu. Foto: Aleš Honus, Právo
Je mi to líto, řekl obžalovaný, který zaměstnavateli prosázel 25 milionů

„Z firmy, která se zabývá manipulací s penězi, postupně vyvedl 25 milionů korun,“ řekl státní zástupce. Chybějící částky pak obžalovaný maskoval úpravami účetních výkazů, což mu procházelo téměř dva roky, než byl případ na sklonku minulého roku odhalen.

Vzhledem k tomu, jak se ke svému obvinění staví, není Sajdok ve vazbě a je vyšetřován na svobodě. Novinářům ještě před příchodem do jednací síně řekl, že je mu všechno líto a byl by rád, kdyby jeho případ posloužil jako varování všem dalším hazardním hráčům.

„Prosázel jsem všechno a nevyhrál jsem nic,“ řekl Sajdok s tím, že s každou další sázkou u něj rostla chuť vsadit znovu a peníze tak získat zpátky.

Podle státního zástupce však muž není chorobným gamblerem. „Nebylo prokázáno, že by trpěl nějakou duševní chorobou,“ řekl státní zástupce. K žádné finanční náhradě škody, kterou Sajdok způsobil, doposud nedošlo zřejmě kvůli jeho aktuální finanční situaci.

Zatím není jasné, kdy bude vyhlášen rozsudek. Podle nové zákonné úpravy existuje možnost dohody státního zástupce a obžalovaného o vině a výši trestu, kterou by mohl soud akceptovat, v tomto případě to ale zřejmě možné nebude. Zatímco obhajoba požaduje vyměření podmíněného trestu, státní zástupce na to nechce přistoupit, a to zejména kvůli výši škody.

„Nesešli jsme se v představách o výši trestu, které má obhajoba, takže dohoda není možná a hlavní líčení proběhne standardní formou,“ dodal státní zástupce před zahájením jednání. V případě odsouzení může Sajdok dostat trest ve výměře od pěti do deseti let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků