Hlavní obsah
Roman Janoušek Foto: Petr Horník, Právo

Janoušek do vězení zatím nepřišel

Lobbista Roman Janoušek, který měl v neděli nastoupit zpátky do vězení poté, co mu skončilo přerušení trestu, se zatím za mříže nevrátil. Právu to potvrdila mluvčí brněnské vazební věznice Dana Krejčířová. Právě z brněnské věznice odcházel, když mu byl přerušen trest kvůli zdravotním problémům.

Roman Janoušek Foto: Petr Horník, Právo
Janoušek do vězení zatím nepřišel

Janouškovi brněnský krajský soud zamítl další přerušení trestu, jedním dechem ale dodal, že prognóza jeho zdravotního stavu nepředpokládá zlepšení, které by mu umožnilo v dohledné době se vrátit za mříže. Lobbistův obhájce proto na Městský soud v Praze podal žádost o upuštění od zbytku trestu.

Podnikatele justice potrestala trestem 4,5 roku vězení za to, že srazil autem ženu, která se ho snažila zastavit. Za mřížemi ale strávil jen přibližně třetinu trestu, z vězení je venku už rok a půl kvůli zdravotním problémům po operaci hlavy.

Janoušek by si mohl vybrat, do které z věznic, jež jsou určené jako nástupní, by se vydal. „Měl by teoreticky nastoupit do věznice k nám, protože z naší věznice odcházel, když mu byl přerušen trest. Zvolit ale může kteroukoli jinou nástupní věznici, třeba v Praze,“ vysvětlila Krejčířová.

Opilý Janoušek v březnu 2012 naboural v Praze do jiného auta a ujel. Řidička nabouraného vozu jej pronásledovala, a když musel na křižovatce zastavit na červenou, stoupla si před jeho vůz, aby s ním situaci vyřešila. Janoušek ale místo toho šlápl na plyn, ženu porazil a ujel. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec ale soud jeho jednání překvalifikoval na ublížení na zdraví.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků