Hlavní obsah

Invalidní žena: Mířil na mě pistolí, aby si vynutil sex

Měl to být romantický večer při svíčkách. Ani v nejhorších snech invalidní důchodkyni nenapadlo, že v přítomnosti svého dobrého známého skončí zmlácená a ponížená. Před okresním soudem Plzeň-sever hovořila ve středu devětatřicetiletá invalidní důchodkyně o jednom z nejhorším zážitku svého života.

Invalidní žena: Mířil na mě pistolí, aby si vynutil sex

Žena s amputovanou nohou líčila dramatické okamžiky noci z 2 na 3. prosince roku 2003, kdy ji měl podle obžaloby sedmapadesátiletý chovatel koní  Pavel Kriegelstein pod pohrůžkou zbraně donutit k různým sexuálním praktikám a přitom ji mlátit. Oba se přitom čtyři roky znali  a byli si velmi blízcí. Velkého příznivce westernu  Kriegelsteina žalobkyně viní z trestných činů znásilnění a vydírání.

Oběť tehdy přivezla Kriegelsteina z hospody do jeho srubu v Polínce. Přijala jeho pozvání na kafe. Sedla si muži na  klín do  křesla a povídali si. Když mu oznámila, že jejich přátelství nemá budoucnost a že by bylo lepší se už nevídat, rozzuřil se a začalo peklo.

"Odstrčil mě a šel do kuchyňského koutku. Pak se vrátil, vytáhl z pouzdra u opasku pistoli a  z bezprostřední blízkosti mi mířil mezi oči. Křičel, že mě zabije a ať si s ním nezahrávám. Přitom mě udeřil pěstí do tváře. V panice jsem si dala ruce před obličej a prosila ho, aby to nedělal. Rozepnul si  poklopec a chtěl, abych mu ústy ztopořila úd.  Pak mě otočil, sundal mi kahoty a ze zadu se pokoušel o pohlavní styk. Celou dobu byl vulgární a nádával mi. Měla jsme strach. Později se mi podařilo dostat se k autu a ujet pryč," vypovídala před soudem matka dvou dětí.

Policie má na kovboje kompromitující fotografie

Že s ní Kriegelstein nejednal zrovna v rukavičkách dokumentují fotografie, které pořídili policisté krátce po oznámení. Na nich je vidět obličej a krk poškozené s podlitinami.

Kriegelstein ve své obhajobě popírá, že by ženu mlátil a ohrožoval pistolí. "Chytil jsme ji za krk a zacloumal s ní, protože jsem dostal vztek, když jsem se dozvěděl, že po celou dobu naší známosti provozovala prostituci," prohlásil muž, který přišel k soudu se stetsonem na hlavě.  Nepopřel, že mezi nimi k sexu tu noc došlo. "Bylo to ale dobrovolné. Já jsem ji k ničemu nenutil," dodal kovboj.

Soud jednání odročil a rozsudek vyhlásí v dubnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků