Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Houbaři houfně vjíždějí do lesů, policisté rozdávají pokuty jako na běžícím pásu

Správci lesů už začínají být zoufalí z invaze houbařů, kteří svými auty blokují lesní cesty. Znemožňují tím průjezd těžařské technice, hasičům nebo zdravotníkům. Lesáci na Tachovsku v západních Čechách, které patří k oblíbeným houbařským lokalitám, se proto obrátili na policii. Ta za nepovolený vjezd do lesa začala neukázněné řidiče pokutovat.

Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Houbaři houfně vjíždějí do lesů, policisté rozdávají pokuty jako na běžícím pásu

„Při současném houbařském boomu vygradovala situace do neúnosného stavu. Jen za poslední týden to byly stovky aut, které najely přímo do lesa. Museli jsme požádat policii o součinnost,“ řekl Právu šéf Lesní správy v Přimdě na Tachovsku Václav Lidický.

Jen v okolí Tachova policisté během víkendu řešili přes dvacet přestupků za porušení lesního zákona. Řidiči dostali tisícikorunovou pokutu. Tento týden objíždí lesy v regionu dokonce společná hlídka revírníka s uniformovaným policistou.

Podle Lidického platí obecně zákaz vjezdu motorových vozidel do lesa. „Pokud někdo odstaví vozidlo někde u rozšířeného nájezdu na lesní cestu a nikomu tam nepřekáží, tak to samozřejmě tolerujeme. Jenže taková místa jsou hned zaplněná a řidiči pak parkují, kde se jim zlíbí,“ pokračoval Lidický.

Upozornil na to, že může dojít například k pracovnímu úrazu v lese a záchranka ke zraněnému nedojede. „Jsme rádi, že nás policie vyslyšela a společně s námi tento problém řeší,“ uzavřel Lidický.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků