Hlavní obsah

Herec Landovský napadl reportéra poté, co měl nadýchat alkohol

V noci na sobotu kontrolovali středočeští policisté řidiče při dopravně bezpečnostní akci zaměřené na motoristy řídící pod vlivem alkoholu. V síti hlídek uvízl také známý herec Pavel Landovský, který podle dostupných informací nadýchal při kontrole v Mníšku pod Brdy alkohol.

Herec Landovský napadl reportéra poté, co měl nadýchat alkohol

Známý herec nesl s nelibostí přítomnost médií u nočních kontrol a nevybíravě se pustil hrubými a vulgárními slovy do redaktora TV Prima Martina Krpače, kterého posléze i fyzicky napadl.

Jeho verbálním útokům neunikli ani policisté. Podle svědků také odmítl druhou dechovou zkoušku, když měl před tím nadýchat 0,22 promile.

Poté se měl snažit z místa svým vozem opět odjet, ale nakonec ho odvezla domů hlídka městské policie. Za urážky policistů a řízení pod vlivem alkoholu může přijít o řidičský průkaz a navíc mu hrozí pokuta.

Pavel Landovský

Herec a dramatik se narodil 11. září 1936 v Havlíčkově Brodě. Maturoval na strojní průmyslovce, poté se marně pokoušel dostat na DAMU.

Začínal jako statista v divadlech v Šumperku, Klatovech a Pardubicích. Poté deset let působil v pražském Činoherním klubu i jako dramatik.

Landovský je významných signatářem Charty 77, po jejím podpisu emigroval do Rakouska, vrátil se v roce 1989 a od té doby hraje v Česku i na Slovensku.

Mezi nejznámější filmy, ve kterých účinkoval patří Svatba jako řemen, Svatby pana Voka, slaměný klobouk, Nesnesitelná lehkost bytí nebo Černí baroni, kde ztvárnil nezapomenutelnou roli majora Terazkyho.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků