Hlavní obsah
Hasiči likvidují požár v kuchyni bytu v Jeseniově ulici. Foto: HZS Praha

Hasiči měli v Praze napilno, hořely byty a dílna

Rušnou sobotu zažili pražští hasiči. Při třech požárech zachránili téměř 20 lidí, další desítky evakuovala policie nebo z budov odešli sami. během zásahů se jeden hasič zranil, uvedl Martin Kavka, mluvčí pražských hasičů.

Hasiči likvidují požár v kuchyni bytu v Jeseniově ulici. Foto: HZS Praha
Hasiči měli v Praze napilno, hořely byty a dílna

Pět lidí hasiči zachránili s pomocí vyváděcích masek v sobotu večer z domu v Jeseniově ulici v Praze 3. V jednom z bytů ve třetím patře hořelo vybavení kuchyně, hasiči požár lokalizovali za šest minut po svém příjezdu. Škoda je odhadnutá na 200 tisíc korun, proč začalo hořet, se zatím neví.

Požár vypukl v kuchyni jednoho z bytů v Jeseniově ulici v Praze

Foto: HZS Praha

Dalších 13 lidí a dva psy hasiči i s pomocí výškové techniky zachránili z domu v Branické ulici v Praze 4, kde dnes kolem 05:30 hořel odpad ve vnitrobloku domu. Oheň způsobil škodu 150 tisíc korun a také v tomto případě se příčina zjišťuje.

U požáru dílny v ulici Na Výtoni hasiči zasahovali několik minut po půlnoci, uvnitř hořel osobní automobil, dodávka a motocykl. Policisté před příjezdem hasičů z objektu u dílny evakuovali asi 20 lidí. „Rozsah škod i příčina požáru jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedl Kavka.

Požár bytu v pražských Řeporyjích

Foto: HZS Praha

Ještě v sobotu večer hořelo vybavení bytu ve třetím patře obytného objektu v ulici K Třebonicům v pražských Řeporyjích. Evakuováno bylo 11 lidí. „Požár dostali hasiči pod kontrolu za několik minut, následně odvětrali prostor domu,“ popsal mluvčí. Také u tohoto požáru jeho příčina a způsobená škoda zatím nebyly stanoveny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků