Hlavní obsah
Peníze z nelegálního byznysu s léky manželé podle policie ukrývali také v kasičkách Foto: Policie ČR

Dvojice prodávala prášky všeho druhu, policie našla přes milion korun

Nelegální byznys s léky s psychotropními účinky rozjeli na internetu podle kriminalistů manželé z Pardubicka. Při domovní prohlídce policie našla přes milion korun v hotovosti. Dvojice podle vyšetřovatelů vydělávala prodejem desítky tisíc korun měsíčně, přičemž navíc pobírala sociální dávky.

Peníze z nelegálního byznysu s léky manželé podle policie ukrývali také v kasičkách Foto: Policie ČR
Dvojice prodávala prášky všeho druhu, policie našla přes milion korun

Kriminalisté dvojici (muž 37 a žena 40) z Pardubicka zadrželi tento týden, o případu v pátek informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

„Jejich protiprávní činnost počala rokem 2017, kdy nabízeli léčivo na internetu. Po zaplacení však zboží nedodali a s poškozenými nekomunikovali. Za tuto podvodnou činnost tak byli v minulosti trestně stíháni na Pardubicku. Nicméně se nepoučili, ba naopak,“ popsal případ mluvčí.

Podle vyšetřovatelů manželé rozšířili obchodování v roce 2018 do celého Česka, na různých internetových portálech nabízeli například Apo-zolpidem, Neurol, Diazepan, Xanax, Lexaurin, Hypnogen, Stilnox a Tramal.

Obvinění podle policie prodávali léky s psychotropním účinkem

Foto: Policie ČR

„Objednané, mnohonásobně předražené léčivo pak předávali osobně na Pardubicku nebo zasílali na uvedené adresy zájemcům po celé ČR. Recepty si obstarávali od svých obvodních lékařů, příbuzných nebo dalších osob,“ upřesnil Rybanský s tím, že měli používat bankovní účet vedený na svého známého.

Při zadržení policisté našli u dvojice doma přes milion korun v hotovosti v různých měnách, léky a podací lístky na poštu se složenkami.

Kriminalisté našli u dvojice přes milion korun v hotovosti

Foto: Policie ČR

Dvojice měla podle Rybanského z léků desítky tisíc měsíčně, k tomu ale rovněž pobírala sociální dávky. Policie případ vyšetřuje jako nedovolené nakládání s omamnými látkami, za což dvojici hrozí až desetileté vězení.

Kromě léků a poštovních složenek našla policie hotovost v bankovkách i mincích

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků