Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dvanáctiletou dívku v Praze vtáhla filtrace bazénu, v nemocnici zemřela

Dvanáctiletá dívka zemřela v srpnu v nemocnici na následky tonutí v bazénu v pražské Libni. Cizinku vtáhlo filtrační zařízení a vyprostit se ji podařilo až hasičům. Případ vyšetřuje policie.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dvanáctiletou dívku v Praze vtáhla filtrace bazénu, v nemocnici zemřela

Tragédie se odehrála 18. srpna v rehabilitačním centru v Libni, které navštívila německo-kolumbijská rodina s dvanáctiletými dvojčaty. Svědectví poskytla televizi Nova matka dívek, podle které její dcera uvízla v třímetrové hloubce.

Děvče se však nedařilo dostat ven, protože tam byl silný podtlak, i přesto, že filtrace byla již vypnutá. Zaklíněnou dívku dostali ven až hasiči. „Jednotka z Holešovic byla na místě za několik minut a čtyři hasiči ji vytáhli a předali záchranné službě,“ potvrdil mluvčí hasičů Martin Kavka.

„Na místo vyjely tři posádky záchranářů, které okamžitě začaly s resuscitací. Dítě se podařilo oživit a bylo následně převezeno do nemocnice v Motole. Další posádka poskytovala pomoc příbuzným, u kterých byl také policejní psycholog,“ řekl Novinkám mluvčí záchranářů Ondřej Franěk.

Podle matky byla dívka v nemocnici v kómatu a o týden později zemřela. Pod vodou byla asi 15–20 minut. Podle ní na filtračním zařízení chyběla ochranná mříž. Případ vyšetřuje policie, která však kvůli věku poškozené nechce nic komentovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků