Hlavní obsah

Důchodkyně při vypalování trávy zapálila stodolu, sama utrpěla zranění

Vypalování staré trávy se v úterý odpoledne nevyplatilo sedmaosmdesátileté důchodkyni z Razové na Bruntálsku. Během několika vteřin přenesl silný vítr oheň na starší stodolu, od níž chytlo také hospodářské stavení.

Důchodkyně při vypalování trávy zapálila stodolu, sama utrpěla zranění

„Podařilo se nám před ohněm uchránit navazující rodinný domek seniorky a chatu, ale seniorka zaplatila nepozornost popáleninami na obličeji a celém těle,“ uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Podle Lukáše Humpla, mluvčího moravskoslezských záchranářů, utrpěla žena popáleniny prvního a druhého stupně. „ A to na obličeji, hrudníku, rukou a části zad,“ dodal Humpl.

„Ačkoli zranění byla hraniční, pacientka byla doposud ošetřena pouze na chirurgické ambulanci v Bruntále,“ doplnil Humpl.

Na místě zasahovali hasiči.
FOTO: HZS Moravskoslezského kraje, Bez zdroje

Na likvidaci požáru se podílelo pět jednotek hasičů. „Při jejich příjezdu na místo hořela stodola vysokým plamenem. Uvnitř objektu bylo uskladněno seno, dřevo, stroje a další materiál,“ popsal. Vítr přenesl oheň i do podkroví druhé stodoly. Hasiči se zaměřili především na záchranu rodinného domku stojícího asi metr od první stodoly a blízké chaty.

„Jednotkám se podařilo dostat požár pod kontrolu během hodiny a půl, zhruba stejnou dobu trvalo dohašování,“ informoval Kůdela. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla stařenčina nedbalost.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků