Hlavní obsah

Dostala od Klause milost, nekrást vydržela jen pár týdnů

Velké zklamání asi bude prožívat prezident Václav Klaus, který udělil těsně před loňskými Vánocemi milost nepolepšitelné zlodějce Zdeňce Čonkové (54) z Ostravy. Důvodem pro prominutí trestu byl zhoršený zdravotní stav, žena je totiž upoutaná na invalidní vozík a má kvůli pokročilé cukrovce amputovanou nohu.

Dostala od Klause milost, nekrást vydržela jen pár týdnů

Přesto byla přistižena v polovině ledna při krádeži v obchodním domě. Nyní by proto měla znovu stanout před soudem, hlavní líčení je svoláno na 4. března. "Jiný než nepodmíněný trest v tomto případě nepřichází v úvahu,“ uvedl v úterý mluvčí soudu Igor Krajdl. Dodal, že žena byla loni odsouzena ke třem nepodmíněným trestům v celkové délce trvání 11 měsíců.

"Tresty byly prezidentem republiky prominuty 22. prosince vzhledem k výraznému zhoršení choroby. Loni v srpnu došlo k jejímu upoutání na invalidní vozík. Nepodmíněné tresty byly ženě uloženy poté, kdy se minul účinkem dřívější podmíněný trest a také trest obecně prospěšných prací, za jehož výkon se zaručil aktivista Kumar Vishwanathan,“ dodal Krajdl s tím, že všechny tresty byly ženě uloženy za neustávající drobné krádeže v nákupních centrech.

Žena přitom vydržela nekrást jen jeden měsíc - znovu byla přistižena 24. ledna v Kauflandu v Ostravě-Porubě. "Odcizila tam potraviny v celkové hodnotě přes tisíc korun. Zboží si uschovala do invalidního vozíku a bez zaplacení prošla prostorem pokladen, kde byla zdržena pracovníkem bezpečnostní služby,“ uvedl mluvčí soudu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků