Hlavní obsah

Doprava v Praze kolabovala kvůli havárii vody

Doprava v části Prahy v úterý ráno zkolabovala. Kvůli opravě vodovodu na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice v centru města byly kolony na příjezdu do Prahy od Nuselského mostu až na okraj Prahy. Během dne se podařilo dopravě ulevit objízdnou trasou.

Doprava v Praze kolabovala kvůli havárii vody

"Předpokládá se, že by během středečního dne byla Legerova ulice zprovozněna," řekl Ondřej Pokorný z Pražských vodovodů a kanalizací (PVK).  

Kolona na ulici 5. května dosahovala až na úroveň Jižní spojky. Kvůli opravě porouchaného vodovodu byl provoz stažen ze čtyř jízdních pruhů do jednoho. Po poledni magistrát spolu s policisty uvolnil ještě levý jízdní pruh magistrály, který byl sveden do protisměru v Sokolské ulici. 

Podle posledního vyjádření PVK bude vodovod v Legerově ulici zprovozněn během úterního odpoledne, doprava by se měla vrátit do normálu ve středu. 

Na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice v Praze pokračuje oprava vodovodu.

Foto: Hynek Paštěka, Právo

Oprava vodovodu na křižovatce Legerovy a Rumunské ulice

Foto: Šulová Kateřina, ČTK

Problémy jsou také v opačném směru, kde kolona v současnosti sahá až ke křižovatce U Bulhara. I zde je důvodem oprava vody v Rumunské ulici, vozidla nemohou ze Sokolské ulice odbočit plynule do Rumunské. Je tam také provoz sveden ze čtyř do tří pruhů. Odbočující vozidla stojí na magistrále a blokují provoz.

Foto: Novinky

"Doporučujeme řidičům, aby se tomuto místu pokud možno vyhnuli po jiných silnicích," řekl Novinkám pracovník pražského centra dopravních informací. Komplikace v dopravě potrvají až do odstranění havárie, která se stala již o víkendu.

Oprava stoletého vodovodu v Rumunské ulici
Vodovodní řad o průměru 90 cm v Rumunské ulici 5 je z roku 1908, takže pravděpodobnou příčinou havárie je stáří a koroze materiálu.
V tuto chvíli probíhá montáž nové části potrubí, prasklá část byla již vyjmuta.
Havárie nepřerušila dodávky vody, ale došlo k poklesu tlaku vody v oblasti Karlova, takže během odpoledne dojde k obnovení plnohodnotného zásobování vody v oblasti Karlova.
Zdroj: Ondřej Pokorný, Pražské vodovody a kanalizace

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků