Hlavní obsah

Dívku unesl bývalý přítel, policie ho zatkla

Šestadvacetiletá Petra Hanáková z obce Brumovice, která byla unesena, je již doma. Policie v neděli zadržela šestadvacetiletého muže z Kobylí na Břeclavsku, který podle kriminalistů v noci na sobotu dívku unesl. Ženě se po 20 hodinách podařilo uprchnout a vrátit se domů.

Dívku unesl bývalý přítel, policie ho zatkla

Muži, který se delší čas nemohl smířit s tím, že se s ním rozešla, hrozí až osm let vězení, řekla mluvčí břeclavské policie. Žena utrpěla při únosu lehké zranění a je umístěna na pozorování v nemocnici. Její bývalý přítel bude patrně vzat do vazby.

Z vyšetřování vyplývá, že se dvojice rozešla před delším časem. Muž však svoji bývalou partnerku pronásledoval. Kvůli tomu, že jí byl neustále v patách, žena v minulosti opakovaně kontaktovala policii. Vše vyvrcholilo v noci na sobotu, kdy se mladý muž vloupal v Brumovicích do domu rodičů své bývalé partnerky.

Policisté prověřovali okolí opuštěných objektů, zahradních chat, ubytovny a přilehlé lesní prostory v okolí Brumovic, Kobylí, Krumvíře. Ve večerních hodinách byl nalezen pouze batoh a oblečení hledaného muže.

"Kolem 3.30 hod. informovala rodina pohřešované dívky, že jejich dcera se vrátila domů. Dívka neutrpěla vážná zranění, byla odvezena na lékařské vyšetření s drobným poraněním. V současné době probíhá výslech a policisté zjišťují přesné místo, kde měla být svým bývalým přítelem zadržována," řekla dopoledne mluvčí. 

"Rodiče v pokoji, kde spala jejich dcera, nalezli pouze rozbité dveře. Dívka se již uvnitř nenacházela," uvedli včera břeclavští policisté. V době zmizení měla dívka na sobě pouze červené pyžamo a byla bez obuvi.

Do sobotní pátrací akce bylo nasazeno několik policistů, psovodi a také policejní vrtulník.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků