Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Deset kilometrů v protisměru ujel osmdesátiletý řidič po D2 u Brna

Policejní hlídka zastavila ve čtvrtek večer na 13. km dálnice D2 nedaleko Brna osmdesátiletého řidiče, který jel deset kilometrů v protisměru. Podle jihomoravské policejní mluvčí Andrey Strakové se dostal řidič do protisměru omylem, jízda se obešla bez nehod.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Deset kilometrů v protisměru ujel osmdesátiletý řidič po D2 u Brna

"Řidič ztratil orientaci na kruhovém objezdu u obchodního a zábavního centra Olympia v Modřicích u Brna a omylem najel na D2 do protisměru. Muž si záhy svůj omyl uvědomil, za asistence policejní hlídky zastavil na 13. kilometru dálnice," upřesnila mluvčí.

Věcí se nyní zabývají dopravní policisté, případ podle Strakové skončí pravděpodobně pořádkovou pokutou.

O poznání hůře je na tom řidič, který v sobotu jízdou v protisměru po rychlostní silnici R10 mezi Turnovem a Prahou způsobil asi pět dopravních nehod, při nichž havarovalo deset vozidel. Třiatřicetiletý Švýcar, který řídil pod vlivem drog, skončil ve vazbě.

V protisměru cizinec ve vysoké rychlosti ujel mezi Turnovem a Prahou zhruba 70 kilometrů. Policisté Švýcara zadrželi až v Praze - Kbelích. Nyní tvrdí, že piráta dříve zastavit nemohla. Jejich postup bude zkoumat policejní prezidium.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků