Hlavní obsah

Dědeček se zřítil ze střechy při sundávání draka

V obci Rychaltice na Frýdecko-Místecku se v úterý odpoledne ze střechy domu zřítil dvaapadesátiletý muž, který se snažil uvolnit zachyceného draka, kterého pouštěli s vnukem. Při pádu si vážně poranil hlavu, záchranáři ho do nemocnice transportovali v kritickém stavu.

Dědeček se zřítil ze střechy při sundávání draka

Dvaapadesátiletý muž pouštěl se svým vnukem venku draka, který však uvízl na střeše sousedova domku. Rozhodl se pro něj vylézt, při snaze jej sundat, však ze střechy z výšky asi osmi metrů spadl.

Záchranáři byli o neštěstí informováni po šestnácté hodině. Na místo vyjela okamžitě lékařská posádka z Frýdku-Místku, současně vzlétl z Ostravy vrtulník.

"Při pádu na betonový podklad utrpěl závažná a mnohočetná poranění hlavy, hrudníku a končetin. Došlo k zástavě dechu a srdeční činnosti pacienta, svědkové na místě až do příletu vrtulníku prováděli oživovací pokusy," řekl mluvčí severomoravských záchranářů Lukáš Humpl.

V resuscitaci pokračovali dále záchranáři, kterým se podařilo srdeční akci muže obnovit.

"Napojili jej na dýchací přístroj, zafixovali dlahami a vakuovou matrací. Poté postiženého letecky transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě Porubě. Během letu se však stav pacienta opět zhoršil a v době předání do nemocnice byl kritický," doplnil Humpl.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků