Hlavní obsah

Chybou úředníků šel kvůli řidičáku do policejní cely

Nic neprovedl, přesto skončil v policejní cele. O nejhorší zážitek se mladíkovi z Břeclavska ale nepostarali policisté, nýbrž úředníci. Odebraný řidičský průkaz mu vrátili, ale opomněli o tom dát včas zprávu do centrální evidence. A tak mladíkova radost z pocitu být opět řidičem rychle vyhasla za mřížemi policejní cely.

Chybou úředníků šel kvůli řidičáku do policejní cely

"Byl to hrozný zážitek, skončil jsem za mřížemi mezi lidmi, kteří tam zjevně patří a to jen proto, že někdo jiný udělal chybu. Policisté se mi pak omluvili, prý si mám podat stížnost. Já si ale stěžovat nechci, netoužím, aby se mi někdo mstil," řekl o události z konce srpna řidič, který po medializaci svého příběhu nijak netoužil.

Teprve když mu došlo, že to, co se stalo jemu, se může přihodit i jiným, začal líčit svou cestu do policejní cely, ovšem s podmínkou, že jeho jméno se nezveřejní.

V závěru srpna se mladík po několika měsících dočkal vrácení řidičského průkazu, o který se připravil vlastním selháním. V Brně ho ale při rutinní dopravní akci zastavili strážníci městské policie a po zjištění, že v evidenci je jeho řidičský průkaz stále veden jako odebraný z důvodu zákazu řízení, povolali ihned republikovou policii. S hrozbou stíhání pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí putoval do cely a čekal, co bude dál.

Naštěstí pro něho se vše v několika hodinách vysvětlilo a policisté domnělého provinilce s omluvou propustili. Než se písemné rozhodnutí oficiální cestou dostalo na příslušný odbor a bylo zaneseno do centrální evidence, uplynuly dva tři dny, což stačilo k vzniku uvedeného nepříjemného zážitku.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků