Hlavní obsah

Čermáková, jež usmrtila dceru Terezku, je volná

Věznici v Opavě opustila v pondělí třicetiletá Helena Čermáková, která si tam odpykávala tříletý trest za zabití čtyřleté dcerky Terezky.

Čermáková, jež usmrtila dceru Terezku, je volná

Její příběh otřásl celým Kladnem. Žena ve svém bydlišti v Kladně-Kročehlavech nejprve v roce 2001 ohlásila ztracení dcerky. V televizní reportáži dokonce jako nešťastná matka srdceryvně plakala. Do pátrací akce se zapojilo na šest stovek policistů, vyletěl i vrtulník s termovizí.

Nakonec bylo Terezčino popálené tělo nalezeno v hájence poblíž sídliště, kde žila. Čermáková se poté přiznala, že dítě v opilosti zalehla a udusila. Mrtvou dcerku pak pohodila v hájence a zapálila, aby zakryla stopy. Nakonec vše zasypala odpadky.

"Ve výkonu trestu se chovala vzorně a velice nenápadně. Nebyly s ní žádné problémy," konstatoval ředitel opavské věznice Ivo Turok. Rovněž odmítl, že by trestankyně měla vinou svého děsivého činu problémy se šikanou spoluvězeňkyň. "Nic takového, vždyť ve vězení máme více žen s podobným činem," řekl.

Čermáková pracovala ve vězeňské kuchyni a podle neoficiálních informací se ve vězení zamilovala. Údajně pojede do Uherského Hradiště za přítelem. "Tak o tom vůbec nebudu spekulovat, většinou to jsou všechno výmysly," dodal ředitel.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků