Hlavní obsah

Bulawa a komplicové Krejčíře míří do vazby

Ostravský okresní soud v sobotu uvalil vazbu na Zdeňka Bulawu, který v minulosti získal přezdívku "zabiják policistů". Společně s ním míří za mříže dva údajní komplicové stíhaného miliardáře Radovana Krejčíře. Všechny v pátek ráno zatkla finanční policie a obvinila je z daňových úniků ve výši 70 miliónů korun při obchodování s alkoholem.

Bulawa a komplicové Krejčíře míří do vazby

"Vzala jsem v úvahu nebezpečí, že by obvinění mohli mařit důkazy a ovlivňovat svědky. Zároveň jsem se obávala, že vzhledem k vysoké trestní sazbě, která jim hrozí, by mohli uprchnout," zdůvodnila své rozhodnutí soudkyně. Obviněným hrozí až 12 let vězení.

Bulawa v roce 2003 opilý a ve vysoké rychlosti smetl v Českém Těšíně ze silnice policejní felicii, ve které zemřeli tři strážci zákona. Po odpykání dvou let ze čtyřletého trestu se loni dostal podmíněně na svobodu.

Krejčířovy komplice Jaromíra Raidu a Radka Nauše kriminalisté zatkli v pátek, když zrovna opouštěli vazební věznici. V ní seděli za jiný případ.

Údajně však pominul vazební důvod spočívající v obavě z ovlivňování svědků. Raida a Nauš patří podle policie do Krejčířova desetičlenného gangu, který chtěl podle obvinění poškodit státní energetickou společnost Čepro. Skupina se měla pokusit od státu vylákat podvodem dvě miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků