"Skončila zákonná lhůta pro vazební stíhání," řekla ve čtvrtek mluvčí pražského vrchního státního zastupitelství Irena Zadražilová.

Skupina v čele s Krejčířem je stíhána za zločinné spolčení proti státnímu podniku Čepro. Krejčíř utekl loni v červnu při domovní prohlídce, za jeho útěk byl k podmínce odsouzen velitel policejní akce Jan Špitálský.

Krejčíř je stíhán jako uprchlý za řadu trestných činů. Úřady již požádaly Seychely o miliardářovo vydání, odpověď ale zatím neobdržely. Policie mezitím začala zatýkat Krejčířovy údajné komplice. Skupina podle policie fungovala jako zločinné spolčení a chtěla poškodit energetickou společnost Čepro.

Gang čítal více jmen

Členy údajného gangu jsou podle policie např. bývalý obchodní ředitel Čepra Martin Pechan, Ivan Hricik a Aleš Zagora, kteří se starali o Krejčířovy firmy v Česku, Aleš Kohoutek, bývalá zaměstnankyně Čepra Ivana Skopcová a Jaroslav Siuda, který je podle médií ekonomem Krejčířových firem. Zagora a Siuda byli donedávna také ve vazbě, žalobkyně je ale koncem září propustila na půlmilionovou kauci.

Dále jsou s Krejčířem stíháni podnikatelé Jaromír Raida a Radko Nauš, kteří byli donedávna ve vazbě kvůli jiné trestné činnosti na Ostravsku. I je ale podle deníku Právo ostravský státní zástupce propustil na kauci. Za padělání je v rámci Krejčířova údajného gangu stíhán ještě Tomáš Pavlíček, jenž prý s Krejčířem studoval na vysoké škole. Jako poslední byli loni v prosinci obviněni dva údajní Krejčířovi bodyguardi, boxeři Roman Kracík a Dan Macháček. Také oni strávili nějaký čas ve vazební cele. Podle policie měli na Krejčířův pokyn zařídit jeho setkání s obviněným Pechanem na Seychelách.

Krejčířův údajný gang se podle policie pokusil od státu vylákat složitým podvodem dvě miliardy korun.