"Ten případ působí dost otřesně, vše nasvědčuje tomu, že si podnikatel opravdu objednal vyvraždění celých rodin, ale vyšetřovatelé nechtějí zatím bližší informace uvolnit," uvedla tisková mluvčí policejního prezídia Blanka Kosinová.

Podnikatel, který se vrátil z kanadského exilu do Prahy, byl v minulosti již několikrát trestán. Když naposledy pobýval ve vazbě jako podezřelý z podvodu, seznámil se s recidivistou, se kterým se dohodl, že pro něj za úplatu zabije jeho obchodní partnery i s rodinami. Byl přesvědčen, že se proti němu spolčili a dostali jej do vyšetřovací vazby.

Muž vyinkasoval zálohu sto tisíc, kterou během několika dní propil a utratil. Za každou vraždu měl dostat dalších dvě stě tisíc, ale dostal strach a šel se na policii sám udat.

Policista, který je s případem obeznámen, Právu řekl, že nechápe, jak mohl takzvaný podnikatel důvěřovat kriminálníkovi. "Pravda ale je, že muž, který si vraždy objednal, to myslel bezpochyby vážně, je to všehoschopný člověk, kterého nezajímá nic kromě peněz. Mezi zavražděnými měla být kromě jeho obchodních partnerů i jeho vlastní manželka," sdělil detektiv.

Podnikatel, kterému hrozí až vynímečný trest, byl umístěn do vazby.