Právu to potvrdila jak mluvčí MOÚ v Brně Zuzana Joukalová a také Soňa Haluzová z Vazební věznice v Brně, která řekla, že eskortní služba do brněnské věznice v nejbližších hodinách žádného obviněného na léčení nedoveze. "Není vyloučeno, že obviněného, který bude potřebovat péči civilního zdravotnického zařízen, tu budeme mít, ale zatím ho sem nikdo nedoveze," upřesnila Haluzová.

Totéž v podstatě na dotaz Práva potvrdila i mluvčí MOÚ, která řekla, že v nejbližších dnech Ladislava Péťu lékaři nečekají, ač on projevil zájem léčit se u specialistů v Brně. "Hovořila jsem s jeho ošetřujícím lékařem a ten mi potvrdil, že zatím do Brna nepřijede a jde zřejmě o otázku zhruba týdne, než se vše kolem tohoto pacienta vyřeší. To je však věcí justice a vězeňské služby," doplnila Joukalová.

Starosta Budišova na Třebíčsku Péťa je ve vazbě společně i s bývalým šéf kabinetu premiérů Grosse a Paroubka Zdeňkem Doleželem, úředníkem ministerstva zemědělství Miloslavem Řehulkou a také s nedávno zadrženou bývalou náměstkyni ministra pro místní rozvoj Věru Jourovou. Starosta Péťa však trpí rakovinou a jeho stav vyžaduje péči onkologů. Právě proto žádá, aby ho léčili lékaři MOÚ v Brně.