Policista z Trutnova Novinkám řekl, že byly napadeny romské rodiny. Útočníci po incidentu údajně rychle odjeli. Po příjezdu policie poškození Romové odmítli lékařské ošetření i výslech na policii.

Krátce po incidentu ve Svobodě nad Úpou se v trutnovské části Horní Staré Město shromáždilo přes 50 Romů vyzbrojených dřevěnými tyčemi. Auty se Romové za asistence policie, která mezitím do služby nasadila i posily, vydali do Svobody nad Úpou. Ze Svobody nad Úpou přijeli zpět do Trutnova do Horské ulice.

Když kolem davu projíždělo osobní auto, hodil po něm jeden z Romů láhev. "Řidič zastavil a vozidlo obklopili Romové, kteří se snažili fyzicky napadat osádku vozidla. Policisté se snažili Romy od auta oddělit," popsal situaci policejní mluvčí Radek Schovánek. Když jeden muž z auta vystřelil do vzduchu z legálně držené plynové pistole, agresivita útočníků vzrostla. Jeden z policistů následně čtyřikrát vystřelil do vzduchu. Dav pak přestal útočit a policie dostala situaci pod kontrolu. Škodu na kapotě auta policie odhadla asi na 3000 korun.

Podobný případ se odehrál i na Tachovsku. Policistu tam zbili Romové přímo na policejní služebně. Důvodem útoku pětice Romů ze Skvizína byla odplata za to, že dotyčný policista jednoho z nich krátce předtím zadržel při útěku od dopravní nehody, kterou způsobil. [celá zpráva]