Nejdířve soud do vazební cely poslal starostu Budišova na Třebíčsku Péťu, o čemž informoval jeho advokát Oldřich Chudoba. Následně poslal soud do vazby i Doležela s Řehulkou.

Doležel je stíhán pro trestné činy vydírání, nepřímé úplatkářství a neoprávněné nakládání s osobními údaji, Péťa pro vydírání, podplácení a nepřímé úplatkářství a úředník ministerstva zemědělství Řehulka pro vydírání. Policie zatkla tři muže kvůli vyšetřování machinací s dotacemi EU a vydírání architekta Marka Řičáře, který policii na chystaný podvod upozornil. [celá zpráva]

Doležela a Řehulku převezla vězeňská služba ihned po rozhodnutí soudu do vazební věznice. Český rozhlas informoval, že Ladislav Péťa byl převezen k lékařskému vyšetření do nemocnice.

Všichni si pravděpodobně podají proti uvalení vazby stížnost, kterou bude posuzovat Městský soud v Praze. Miloslav Řehulka již ve čtvrtek podal stížnost proti zahájení trestního stíhání, kterou posoudí státní zastupitelství. V pátek si již podal stížnost proti vzetí do vazby.

Péťův advokát Oldřich Chudoba novinářům řekl, že jeho klient má rakovinu a právě v pátek měl nastoupit do nemocnice. Proti uvalení vazby se proto odvolal. Podle něj prý Péťa znal osobně pouze Doležela. Jak blízcí byli přátelé, prý ale neví.