Manželé byli v té době v rozvodovém řízení. Často se hádali, mimo jiné i v souvislosti s dříve společnou taxikářskou firmou. "Útočníci měli podle plánu manželovi pouze pohrozit, aby už k hádkám nedocházelo. Vymklo se jim to však natolik, že ho kromě bití nakonec i okradli," uvedl kriminalista Karel Mana.

Třiačtyřicetiletého manžela-taxikáře si muži objednali na odvoz z Holešova. Cestou ho nechali zastavit na opuštěném místě v lese u Fryštáku. "Kopali ho do žeber, propíchli pneumatiky u vozu, vytrhli kabel z vysílačky, aby si nemohl přivolat pomoc, a nakonec mu vzali i mobilní telefon," vypočítal mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček. Opodál na ně s autem čekal další muž, který je z lesa odvezl pryč.

Útočníkům hrozí až 10 let vězení

Zraněný taxikář pak šel pěšky do Fryštáku a přepadení hned oznámil na policii. Utrpěl pohmoždění hrudníku, tržnou ránu na rtu a má vyražené dva zuby.

Událost se stala již v závěru března. Policisté však okolnosti objasnili teprve v minulých dnech. "Útočníci totiž muži nesdělili, proč ho bijí a kdo si je najal, takže pátrání bylo velmi zdlouhavé a složité," dodal mluvčí. Trojici hlavních útočníků nyní hrozí až 10 let vězení. Dva z nich už byli trestáni. Manželka a muž, který jí násilníky dohodil, jsou stíháni pro ublížení na zdraví, za což jim hrozí až dva roky vězení.