Ernat loni v srpnu v jedné z internetových kaváren zadal na internetu inzerát s textem: Najde se v Čechách profesionál k najmutí jako kat? a deset dnů nato další ve znění: To se opravdu na internetu nenajde nájemný vrah?

Když se mu na ně ozval muž ze Slovenska, nabídl mu podle žaloby za usmrcení své o třináct let starší manželky dva tisíce eur a poslal mu popis, fotografii a veškeré údaje o své ženě s tím, že vše má vypadat jako nešťastná náhoda. Muž pak vše oznámil policii.

"Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby obžalovaný zachytil na internetu někoho jiného," poznamenal soudce. Podle státní zástupkyně šlo v Česku o ojedinělý případ, kdy se někdo snažil najít vraha prostřednictvím internetu.

Ernat připustil, že se účastnil diskuse o hledání vraha na internetu. Tvrdí ale, že nikdy nechtěl ženu zabít. Domníval se, že jde o provokaci a chtěl zjistit, kdo za ní stojí, a usvědčit ho. Z jeho výpovědí vyplynulo, že podezíral nevlastní dcery. Zejména mladší Monika, s níž se nesnášel, mu prý v minulosti hrozila, že na něj něco přichystá.

Ernat je navíc obžalován i ze zneužití nevlastní dcery. U soudu se hájil tím, že jeho soužití se ženou narušovaly její dvě dcery, které se s jeho přítomností v domácosti nemohly smířit.

Soud sice neměl žádný přímý důkaz svědčící o tom, že si Ernat chtěl najít na internetu vraha, díky precizně provedené práci policistů se ale podařilo shromáždit dostatek důkazů, řekl předseda senátu. Usvědčovaly ho například zjištěné informace o telefonátech či o době připojení do e-mailové schránky v internetové kavárně.