"Pominul důvod, pro který  byli vzati okresním soudem do vazby," řekl ve čtvrtek Právu krajský soudce Pavel Fait.  Za mříženi skončili oba strážci zákona  z obavy, že by na svobodě mohli ovlivňovat svědky.  Ti podle Faita už ale byli vyslechnuti. "Státní zástupce provedl všechny  vyšetřovací úkony, u kterých by hrozilo zmaření ze strany stíhaných policistů," vysvětlil Fait.

Plzeňská okresní státní zástupkyně Antonie Zelená  nechtěla propuštění policistů obviněných z přípravy loupeže a zneužití pravomoci veřejného činitele příliš komentovat. " V této chvíli  nedokážu říci,  do jaké míry nám může rozhodnutí soudu  ovlivnit další průběh vyšetřování," uvedla Zelená.  

Ohrožen se však může cítit muž, který detektivy z inspekce ministra vnitra na stopu policejních lupičů přivedl. Ti se s ním totiž dali do holportu, aniž by tušili, že jde agenta kriminálky pohybujícího se v podsvětí. O jejich zločineckém úmyslu tak brzy dozvěděla inspekce a mohla je krátce před realizací loupeže zatknout se všemi důkazy v ruce. "Je pro mne nepříjemné, že jsou na svobodě. Zatím se mi ale nikdo z nich neozval," sdělil Právu korunní svědek. Strach podle svých slov zatím nemá. "Chodím ozbrojen," řekl k tomu.

Policisté  jsou obviněni z toho, že se připravovali s pistolí v ruce vyloupit dálniční benzínku u Kladrub na Tachovsku,  kde měli jako policisté z nedaleké služebny  přehled o pohybu peněz.  Jeden z nich měl přepadení přímo provést, druhý hlídkoval služebním vozem poblíž benzínky a  dával pozor, kdyby ke stojanům zamířilo z dálnice nějaké vozidlo. Jeho úkolem bylo také v případě, že by se obsluze podařilo spustit poplach, jakoby lupiče pronásledovat.

Lupiče zatkla speciální zásahová jednotka až po divoké honičce na dálnici. Ve vozidle byla nalezena kukla i zbraň.