"Informovala jsem hradeckou věznici, aby dokumenty poslala do pražské věznice na Pankráci," uvedla ve středu pracovnice soudu.

Nový termín se podnikatel dozví zřejmě v pátek 22. září, kdy má soud projednat jeho žádost o nový proces. Dozvědět by se měl zároveň, zda soudce vyhoví jeho prosbě o asi měsíční odklad nástupu trestu kvůli narození dítěte. Jinou věznici chtěl proto, že celá jeho rodina žije v Praze. Hradec Králové mu soud vybral podle trvalého bydliště ve Slatiňanech, kde se ale nezdržuje. Pitr již dříve uvedl, že je k nástupu do cely připraven.

Výzvu k nástupu trestu soud poslal i dalším Pitrovým spoluodsouzencům, všichni mají termín 15. září. Podnikatelé Miroslav Provod a majitel karlovarského golfového areálu Jiří Syrovátka si mají pětiletý trest odpykávat v pražské pankrácké věznici, uprchlý podnikatel Vratislav Romanovský, který dostal šest let, má nastoupit do cely v pražské Ruzyni.

Potvrzení o tom, že si obsílky vyzvedli, však soud zatím ani od nich nemá. Nejmírněji soudy potrestaly advokáta Milana Jungra, který dostal podmíněný trest. Pitr jako jediný zatím podal žádost o nový proces.

Pitr je spojován s potravinářskou firmou Setuza a je považován za jednoho z nejbohatších podnikatelů v zemi. Ve dvanáct let starém případu byl počátkem června s dalšími čtyřmi muži pravomocně uznán vinným z krácení daní. Podnikatelé sice od počátku vinu odmítali, podle rozsudku však s pomocí fiktivních faktur neoprávněně vymáhali po finančních úřadech vrácení daní. Stát tak podle soudů ošidili o 51 miliónů korun.