Bitka mezi libereckými bezdomovci se odehrála v okrajové části Ostašov v loňském prosinci. Podle obžaloby Pečeň napadl ženu pětkrát sekerou do hlavy a zad v kůlně, kde společně přebývali. Před smrtí ženu uchránila silná vlněná čepice na hlavě. I tak s vážným zraněním ještě stihla z místa neštěstí utéct do nedaleké vrátnice podniku a přivolat si pomoc.

"Nejprve vypil asi půl litru ironu a potom v liberecké ulici Domky v Ostašově po hádce ženu zranil sekerkou," dodala státní žalobkyně.

Byla lína a nechtěla balit cigarety, řekl obžalovaný

Sám obžalovaný bezprostředně po zadržení policií svůj čin doznal. Později výpověď popřel a přiznal pouze výhružky a fakt, že ženu vyhnal na mráz.

"Byla lína a nechtěla balit cigarety. Dříve jsme spolu intimně žili, ale teď už jenom kouřila a chlastala. Bylo asi dvacet pod nulou, vyhodil jsem ji do mrazu. Zranění si musela udělat někde jinde," líčil soudu Pečeň.

Napadená žena ale popsala příběh odlišně. Řekla, jak na ni druh zaútočil, ale vyloučila, že by ji chtěl zabít. "Kdyby mě chtěl zabít, sekera by mi zůstala v hlavě," popírala vražedný úmysl drobná žena.

Mírný trest

Soud se rozhodl pro nízký trest především na základě svědeckých výpovědí. "Všichni účastníci jednání, byť byl obžalovaný v minulosti mnohokrát soudně trestán pro majetkovou trestnou činnost, shodně uvedli, že je pro něho takové jednání atypické," zmínila předsedkyně senátu. Trest v zákonném rozpětí 10 až 15 let by byl podle verdiktu senátu nepřiměřeně přísný.

Přes mírný trest se Pěčeň na místě odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.