"Nehoda byla oznámena v 7:30. V autobuse se v okamžiku nárazu nacházelo šestnáct pasažérů," informoval mluvčí žďárské policie Václav Kučera. Většina cestujících z obce se právě chystala usednout, když do autobusu zezadu narazila cisterna. Než se ale zastavila, tlačila před sebou autobus ještě patnáct metrů.

Při srážce byly zraněny čtyři děti. Na místo havárie přiletěl vrtulník a dorazily i dvě sanitky. Vrtulník dopravil třináctiletou dívku do jihlavské nemocnice. "Zůstala v nemocnici na pozorování kvůli podezření na otřes mozku," pokračoval Kučera. Zbývající děti putovaly do nemocnice v Novém Městě na Moravě. Lékaři jim ošetřili lehká zranění a propustili je domů.

Uzavřená silnice

Policie zatím nezná příčinu ani další okolnosti nehody. "Zajistili jsme cisternu a budeme prověřovat tvrzení řidiče o technické závadě na brzdách. Teprve poté budeme vědět, jak dále postupovat," dodal mluvčí.

Havárie způsobila škodu odhadovanou minimálně na 250 tisíc korun. Silnice v Rudolci bude celé dopoledne uzavřena. Policisté odklánějí dopravu přes Bohdalov, Chroustov a Stáj.