Pracovnici banky se ani devět měsíců po strašidelném zážitku nevypovídalo lehce. "Pachatel přišel ke mně rychle. Měl černé brýle a kapuci staženou do obličeje. Tlačil mě k pokladnímu místu," začala před soudem popisovat mladá žena. "Asi říkal, že mám navalit prachy a otevřít pokladnu. Přesně si to už nepamatuji. Byla jsem v šoku," vypověděla žena. V ruce měl totiž pistoli.

Zbraň byla jen maketa

"Mířil mi na břicho. Byla jsem tak vystrašená, že jsem se dívala na zem. Šla jsem k trezoru. Nemohla jsem si hned vzpomenout ani na kód, který běžně používám," popsala dramatické okamžiky. Muž si nakonec z trezoru naházel přes 400 tisíc korun do igelitové tašky a zmizel. Kolegové v bance si ničeho nevšimli. "Sesypala jsem se. Šla jsem za kolegou a řekla mu, že bylo přepadení, ať zavolá policii," uvedla. Až při vyšetřování se ukázalo, že šlo o maketu pistole.

Dvořák tvrdí, že banku nepřepadl. Předvolaní svědci ho na fotografiích z bezpečnostní kamery neidentifikovali. Muže maskovaného v černých slunečních brýlích a zahaleného do kapuce nepoznali. Státní zástupce Otakar Cibien řekl, že má v ruce usvědčující důkaz. "Máme pachovou stopu, že v bance opravdu (Dvořák) byl," prohlásil. Případ bude pokračovat za dva týdny výslechy dalších svědků.