"Zatím se nám podařilo zjistit, že pachatelé byli nejméně čtyři a byli maskovaní. V rukou měli střelné zbraně, ale zatím není možné potvrdit nebo vyvrátit, zda to byly skutečně samopaly. To je věc vyšetřování a výslechů svědků, které neskočily. V tuto chvíli mohu potvrdit, že škoda bude přesahovat půl miliónu korun, ale její výši budeme moci upřesnit až později po prověření účetních dokladů," řekl mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Hosté i obsluha se nebránili

Podle dostupných informací lupiči vnikli do herny, která se nachází pod Vysokou vojenskou školou ve Vyškově a často ji navštěvují právě posluchači školy. Přinutili pracovníky a návštěvníky, aby si lehli na zem a bez jediného výstřelu nebo použití násilí sebrali uzamčený trezor s penězi. V době přepadení bylo v herně minimum návštěvníků, jejichž počet policie nechce sdělit. Nikdo z nich nekladl pachatelům odpor.

Lupiči měli na sobě zelené pláště

"První výslechy a ohledání místa činu prokázaly, že pachatelé měli na sobě tmavé kukly a zelené pláště s kapucí. Po přepadení ihned odejeli tmavým osobním autem ve tvaru limuzíny a zřejmě se jednalo o vozidlo Audi," sdělila mluvčí jihomoravské policejní správy v Brně Dagmar Bartoníková.

Policie zatím nemá svědky, kteří by viděli příjezd nebo odjezd pachatelů k herně a prosí všechny, kteří by mohli cokoli k případu sdělit, aby se obrátili buď na policii ve Vyškově nebo na bezplatnou linku tísňového volání 158.