Čaš v červenci na okraji Ostravy opilý narazil se svým Seatem Toledo do toyoty před ním, kde zranil ženu a dítě. Znalci, expertizy i svědci se shodli na tom, že za volantem seděl Čaš, ačkoliv tvrdil, že byl na místě spolujezdce a jemu blízká osoba po nehodě v šoku utekla a on si jen přesedl, aby zhasl motor a zapnul výstražná světla. Policistovi hrozí až tříleté vězení.

"Pan Čaš si oznámení o zahájení trestního stíhání v úterý převzal a další okolností nehody se budou dále vyšetřovat. Vyslechnut bude obviněný i svědci," uvedla státní zástupkyně.

Podle expertiz a výsledku krevní zkoušky měl Čaš v době nehody 3,12 až 3,19 promile alkoholu v krvi, což je hodnoceno jako těžká opilost. V době srážky jel seat dovolenou devadesátikilometrovou rychlostí, řidička ve voze před ním však právě zpomalovala na šedesátku, protože chtěla odbočit k prodejně Makro.

Alkoholem posilněný Čaš už nestačil zabrzdit. Zda policista opravdu chtěl z místa nehody ujet, odmítla státní zástupkyně upřesnit a odkázala na další vyšetřování. Škoda na poničené toyotě přesahuje šedesát tisíc korun.

Čaš se opakovaně nechce k případu vyjadřovat. "Médiím už nic neřeknu," prohlásil bývalý nadporučík do telefonu. Žena, která utrpěla zranění, zůstává s bolestmi krční páteře na nemocenské.