"Znal jsem ho velice dobře jako slušného člověka, který každému, když bylo potřeba, ochotně pomohl," řekl očividně zaskočený soused Petr Hanus, kterého v osudný den vzbudil v půl páté ráno podivný hluk.

Výstřel padl po policejní výzvě

V tu chvíli právě prchala ze svého vězení v domě oknem a po okapu žena. Údajně stopařka z Karlovarska doběhla vystresovaná do sousední obce, odkud k ní přivolali policejní a zdravotnickou pomoc. Několik hodin poté policejní zakuklenci obklíčili dům. Když policisté Standu vyzvali, aby se vzdal, zazněl výstřel," vzpomíná Hanus na šokující zážitek.

Co se v domě odehrávalo, zůstává zatím tajemstvím. "Policie se nebude k případu sebevraždy muže v Pňovičkách vyjadřovat," poznamenala v pondělí mluvčí teplických policistů Ilona Novotná.

Za zdmi domu podivné sexuální praktiky

Podle doposud nepotvrzených informací, o kterých spekulují Deníky Bohemia, vše nasvědčuje tomu, že se za zdmi domečku konaly podivné sexuální hrátky. Policisté údajně v bytě našli kromě nejrůznějších erotických pomůcek včetně pout také gynekologické křeslo. Kriminalisté prý objevili pečlivě popsané sklenice s ženskými chlupy a na zvláštním místě v mrazáku také uložené maso, jehož původ odhalí až expertiza.

Pětapadesátiletý emigrant se do Čech vrátil před necelými pěti lety. Nikdo z vísky neměl o úchylce souseda, a zřejmě i jeho družky, nejmenší ponětí. "Ke každému byl přátelský, o to víc mě překvapuje, co se nyní o něm povídá," kroutí nevěřícně hlavou Hanus, který ze své zahrady vidí na sousedův dvůr. "Nikdy jsem nezaznamenal cokoliv podezřelého. Žádné návštěvy, žádný kravál," dodává.

Věra Lázová má poněkud odlišný pohled na charakter sebevraha. "Neměli jsme dobré sousedské vztahy. Podle mého názoru se jako slušný člověk choval jen naoko. My jsme ho neměli rádi," říká upřímně sousedka. Podle ní se z domu často až dlouho do noci ozývala hlasitá hudba. "Když jsem ho jednou poprosila, jestli by to nemohl ztlumit, naschvál to dal ještě víc nahlas."