Neštěstí se stalo loni 10. října večer. Morávek jel se svým renaultem Wilsonovou ulicí. Podle své verze událostí se večer před nehodou rozhodl přespat u kamaráda, neboť se opakovaně pohádal s přítelkyní a bál, se že ho opustí. S kamarády popíjel alkohol. Ke kamarádovi se vydal opilý, v krvi měl 1,92 promile. Jeho cesta přes Dejvice na Vinohrady však skončila předčasně.

U hlavního nádraží údajně neočekával manévr jiného řidiče, který podle jeho slov udělal klasickou myšku. Morávkův vůz najel na chodník, kde narazil do zdi a odmrštil pětadvacetiletého muže. Ten na následky vážných zranění zemřel. Jeho žena se stará o tři děti a žádá po Morávkovi odškodné ve výši 720 000 korun.

Dodnes má strach z cesty autem

Auto narazilo také do skupinky lidí na chodníku. Devětadvacetiletý Rus utrpěl těžkou zlomeninu nohy, jeho o rok mladší manželka si ze srážky odnesla odřená záda a lehký otřes mozku. Pohmožděnou nohu a těžký otřes mozku měl další osmadvacetiletý ruský turista.

Morávek se po nehodě snažil pomoci zraněným, podle jedné ze svědkyň pak omdlel a odvezla ho sanitka. Nepřímým svědkem tragické nehody byla i Morávkova družka, jež náraz i okamžiky po havárii slyšela přes telefon, který zapomněl Morávek po rozhovoru s ní vypnout. Morávek od nehody řídil osobní vůz jen dvakrát a dodnes má údajně strach z cesty autem.