"Při nehodě bohužel zemřeli tři lidé. Další tři utrpěli těžká zranění. U nehody zasahovaly dva vrtulníky, které pacienty transportovaly do brněnské nemocnice. Dalšího zraněného převezla sanitka do nemocnice v Jihlavě," uvedl pro Novinky ředitel jihlavské záchranné služby Lukáš Kettner.

Neštěstí se stalo patnáct minut před desátou hodinou dopoledne. "Dálnice byla ve směru na Prahu zcela neprůjezdná, na Brno byl průjezd možný pouze jedním jízdním pruhem," uvedla jihomoravská policejní mluvčí.

Na místě se v obou směrech tvoří až osm kilometrů dlouhé kolony. "Policisté doporučují řidičům, kteří se chtějí vyhnout dlouhému čekání opustit dálnici na 168. kilometru (exit Devět křížů)," uvedla krátce po nehodě pracovnice Centra dopravních informací.

Předpokládá se, že provoz v místě neštěstí bude plně obnoven až ve večerních hodinách.  

Nehoda se stala jenom den po té, kdy při nárazu malého linkového autobu do mostní konstrukce zemřelo v neděli šest lidí na dálnici D8 u Zdib ve Středních Čechách. [celá zpráva] Během dvou posledních dnů tak na českých dálnicích zemřelo při nehodách devět lidí.