Soudci v čele s Jiřím Lněničkou dali za pravdu obhajobě, že Kuhn trpící epilepsií se činu dopustil ve stavu snížené příčetnosti. "Proto na obžalovaného nelze pohlížet jako na zvlášť nebezpečného recidivistu," konstatoval soudce.

Podle rozsudku Kuhn osudného dne v baru nejprve tropil výtržnosti, když po různých hostech házel sklenice, popelník, jednoho rovněž polil vínem. Poté se obrátil na barmana, kterému před očima šermoval kapesním nožem, motýlkem. Ten se ho nejprve snažil z lokálu vyvést, nicméně útočník se znovu dovnitř vrátil a scéna se opakovala. K vyostření potyčky došlo v momentě, kdy se do ní vložil pětadvacetiletý Jan Sobota. Kuhn mu totiž vrazil nůž do břicha pod levá žebra a propíchnul mu žaludek.

Půjdu se léčit, sliboval obžalovaný

Jak vyplynulo ze soudního jednání, pachatel je kriminalistům dobře znám. V minulosti byl již odsouzen za několik násilných trestných činů. Naposledy mu soud vyměřil tříletý podmíněný trest týden před touto potyčkou v baru. Právě z toho důvodu mu prvoinstanční soudci vyměřili přísný třináctiletý trest. Proti tomu se však muž odvolal.

"Já jsem neměl v úmyslu nikoho usmrtit. Je přece rozdíl mezi například nájemnou vraždou a tímto. Z osudného dne si nic nepamatuji.Svého jednání lituji a jsem ochoten se podrobit ústavní psychiatrické léčbě," snažil se dnes oblomit soudce Kuhn.

Obhájce žádal čin překvalifikovat

Jeho advokát Roman Chalupník nesouhlasil s právní kvalifikací trestného činu. Podle něj se nejednalo o vražedný pokus, ale o ublížení na zdraví. "On nenapadl poškozeného v úmyslu jej usmrtit," tvrdil. Prvoinstanční soud podle něj také dostatečně nezohlednil fakt, že jeho mandant trpí závažnou chorobou a ta se promítla i do jeho chování v době incidentu.

Kuhn stráví za mřížemi 14 let

Soudce Lněnička na jednu stranu vzal v úvahu Khunův zdravotní stav, nicméně však odmítl jeho čin posuzovat jako ublížení na zdraví. "On ho bodnul velkou silou a do míst, kde jsou životně důležité orgány," shrnul.

Kuhn stráví v nejpřísnější věznici celkem téměř čtrnáct let. Kromě tohoto jedenáctiletého si totiž bude muset navíc odpykat tříletý trest, který mu byl sice původně podmíněně odložen, nicméně vzhledem k tomuto provinění jej bude muset odpykat ve věznici.