Tři z obžalovaných stojí od května tohoto roku před pražským městským soudem. Čtvrtý muž spáchal v době trestního řízení v pankrácké vazební věznici sebevraždu. Rozsudek má padnout dnes.

Podle obžaloby došlo k činu v noci okolo druhé hodiny ranní, když se Eva vracela z diskotéky Benjamin domů. Na autobusové zastávce jí chytil jeden z mužů, zatáhl jí do křoví a znásilnil. Poté odběhl pryč a dívka se začala zvedat, v tom však přiběhl další z mužů a také ji násilím donutil k sexu.

Zachránila ji hlídka policie

Pak se k nim přidal i třetí, zatáhli jí do červené dodávky a společně i se čtvrtým, který auto řídil, odjížděli pryč. V autě si na dívce ještě vynutili orální sex a dozvěděla se, že jedou do Chebu. Tam jí prý muži chtěli prodat. Plán jim nicméně překazila policejní hlídka, která je po cestě náhodně kontrolovala. Eva začala křičet o pomoc a policisté Ukrajince zadrželi.

Mužům hrozí dvanáct let

"Výrazná úzkost a fobické stavy jí téměř znemožňují vycházet na ulici samotná. Trpí vážnou posttraumatickou poruchou," uvedla znalkyně Růžičková. Podle ní se u dívky její duševní stav od inkriminované doby ještě rozvinul a bude muset podstoupit dlouhodobé léčení. Eva prý užívá antidepresiva a opakovaně se pokusila si sáhnout na život. Osobního výslechu u soudu není podle psychiatričky schopna.

Podle žalobce Tomáše Sani Ukrajinci nejprve kontakt s dívkou zcela zapírali, svou výpověď však následně změnili. To poté, co se ukázalo, že na oblečení Evy zůstalo sperma jednoho z obžalovaných. Obžalovaní po této expertíze začali tvrdit, že dívka s nimi šla dobrovolně.

Pokud soud uzná vinu Ukrajinců, hrozí jim až dvanáctileté vězení.