Žalobkyně viní jednatřicetiletého Michala Ernata z Plzně, že si začátkem srpna loňského roku zadal v internetové kavárně inzerát s textem: "Najde se v Čechách profesionál k najmutí jako kat?" Deset dnů nato zveřejnil další výzvu v podobě: "To se opravdu na internetu nenajde nájemný vrah? Pomoc."

Mělo to vypadat jako nešťastná náhoda

Na inzeráty reagoval muž ze Slovenska, kterému Ernat podle žaloby nabídl za uskutečnění vraždy dva tisíce eur. Současně mu poslal dopis s popisem ženy, fotografii a veškeré údaje. Chtěl, aby vše vypadalo jako nešťastná náhoda. Na základě reakce tohoto Slováka se také rozjelo policejní vyšetřování.

Ernat měl kromě toho od poloviny roku 2003 do poloviny roku 2004 pod psychickým nátlakem nutit svou nevlastní dceru, aby se před ním svlékala a pak mu kapala horkou vodu a vosk na přirození, a praktikovala na něm další masochistické praktiky. Za to měl dívce dávat od dvou set do tisíce korun. Podle zpráv lékařů trpěly matka s dcerou době depresemi. Ženy po něm žádají úhradu 120 tisíc korun.

Ernat od počátku tvrdí, že nic z toho, co je mu kladeno za vinu, neudělal. Soužití se ženou a jejími dcerami bylo podle něj bylo od začátku problematické.