"Pátrání se ubírá několika směry, které však z taktických důvodů není možné blíže specifikovat, neboť nelze vyloučit, že se pohřešovaný chlapec mohl stát obětí trestného činu a zveřejnění bližších podrobností by mohlo vážně ohrozit vyšetřování," uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Policie se v pátek obrátila s výzvou na cestující, kteří v pondělí 12. června cestovali osobním vlakem 3727 s pravidelným odjezdem z železniční stanice Zábřeh na Moravě ve 14.09 hodin přes Štěpánov s pravidelným příjezdem ve 14.55 hod do Olomouce. Na vlakové nádraží v Olomouci přijel vlak přibližně půl hodiny opožděn a to v 15:29 hodin.

"Prosíme cestující, kteří cestovali ve vlaku společně s matkou a pohřešovaným chlapcem, aby se přihlásili policii na lince 158. Rovněž se obracíme na osoby, které se v době příjezdu vlaku pohybovaly v nádražním a přednádražím prostoru v Olomouci a mohly by podat informaci k pohřešovanému chlapci, aby kontaktovaly policii. Jakýkoliv poznatek by mohl kriminalistům pomoci v pátrání," konstatovala policejní mluvčí.