"Na místo tragédie jsme vyjeli krátce před 23. hodinou. Na chodbě před pokojem jsme nalezli studentku, která nejevila známky života a měla bodné zraněné v hrudníku. Vyšetřování prozatím ukázalo, že dvě spolubydlící společně během večera popíjely alkohol. Následně mezi nimi došlo k napadení, při němž jedna z nich utrpěla smrtelné zranění," potvrdil Mojmír Popp z brněnské policie.

Mezi ubytovanými studenty nyní kolují různé dohady, co se asi mohlo stát, když se tak servaly dvě dívky, které patřily k nejlepším kamarádkám. Obě dívky zřejmě oslavovaly blížící se konec dalšího akademického roku a při banální hádce v silné opilosti jedna z nich vzala láhev a udeřila spolubydlící, která studuje medicínu, do hlavy. Ta si to nenechala líbit, vzala nůž a kamarádku několikrát bodla do hrudníku.

Spolužáci pomoci nedokázali

Krátce po incidentu, kdy zraněná dívka upadla na chodbě před pokojem, se na místo seběhli i další studenti, z nichž část studuje medicínu, a snažili se pobodanou dívku udržet při životě, než dorazí záchranka. Všechny oživovací pokusy však selhaly, protože dívka utrpěla tak těžké zranění, že ani snahy mediků jí život nezachránily.

"Já jsem se vracela z přehrady a najednou vidím, jak jednu studentku z kolejí vynáší v pytli ven. Jsem ráda, že jsem tam nebyla. Byla to moje poslední noc na kolejích, protože dnes tady končím a rodiče mě za chvíli odvezou domů. Vůbec nevím, jestli byla nějaká organizovaná pijatyka nebo ne," sdělila Právu studentka ekonomie ze Vsetína.

Podle slov dalších studentů nebylo problémem nosit si na pokoje libovolné množství alkoholu. Zejména v posledních dnech, kdy jsou zkoušky a končí semestr, řada studentů oslavovala, že mají to nejtěžší za sebou. "Občas se tu pilo. Někdy jsme byli v hospodě a pak jsem si něco přinesli na koleje, abychom mohli pokračovat v příjemném večeru," připustil Jaromír Chabar.

Dívka se zhroutila

Vedení Správy kolejí a menz Masarykovy univerzity zatím k incidentu, který nemá obdoby, mlčí a odmítá cokoliv sdělit s tím, že vše je předčasné a řada informací se může měnit. "Je to tragédie, ale zatím nic nevíme a nemá smysl o tom mluvit. Je tady 4200 studentů a jsou to dospělí lidé, kteří mají sami za sebe odpovědnost," uvedl ředitel kolejí Zdeněk Čížek.

Vyšetřování tragédie je zatím na začátku a policisté budou dnes vyslýchat studentku, která připravila o život svoji kamarádku. Výslech nebude jednoduchý, protože medička se po činu psychicky zhroutila. Prozatím policie případ vyšetřuje jako ublížení na zdraví s následkem smrti a až další výslechy ukáží, zda se obvinění změní na vraždu nebo ne.