"Soud měl před hodnocením doznání obžalovaného, že se činu dopustil, ale chybělo doznání skutečné příčiny vraždy. Je prokazatelné, že k činu došlo poté, co je Slavomír S. vyrušil v intimním okamžiku. Obžalovaný vzal ve vedlejším bytě bývalé ženy nůž a šel s poškozeným ven. Tam spolu komunikovali. Najednou zaútočil na neozbrojeného a nic netušícího muže," uvedl předseda senátu Aleš Novotný.

Událost se odehrála letos 13. února v noci na parkovišti ve Velkých Opatovicích, kdy šla manželka zavražděného s Markem k němu do bytu. Oba přiznali, že se v prosinci intimně sblížili. Slavomír S. na Marka zazvonil, aniž by věděl, že jeho žena je uvnitř a chtěl, aby mu obžalovaný dal klíče od auta, které měl mít u sebe. Marek vyšel ven, ale pak se vrátil do bytu své bývalé ženy, která bydlela vedle něj, aby si vzal nůž dlouhý 14,5 cm.

"Měl jsem nůž v zadní kapse, protože jsem z něj měl strach. Vyšli jsme na parkoviště, kde jsme si zapálili cigaretu a bavili se o autě. Pak jsem ho shodil na zem, klekl na něj a bodal. Sám neumím vysvětlit, proč jsem to udělal. Po činu jsem odnesl nůž k sobě do bytu, vyprovodil jeho ženu a zavolal policii," přiznal Petr Marek, který podle soudu jednal od začátku velmi racionálně.

K výši rozsudku se ani obžalovaný, ani státní zástupkyně nevyjádřili. Pokud se někdo z nich odvolá, bude se případem zabývat Vrchní soud v Olomouci.