Muži hrozí až 15 let vězení. Uvedla to severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Obviněný muž byl umístěn v policejní cele s návrhem na vzetí do vazby. "Poškozením a devastací bytu byla způsobena škoda ve výši nejméně 400  tisíc korun. Motiv jednání pachatele bude předmětem dalšího šetření," doplnila mluvčí.

Muž se podle policistů nejprve zmocnil brokovnice svého otce a začal v obci Podhoří bezdůvodně střílet kolem sebe. Střelec poté odjel osobním autem do nedaleké Loučky. [celá zpráva]

Zastavil u jednoho z domů a zazvonil na padesátiletého majitele. Po slovní rozepři na něj vzápětí vytáhl pušku. "Několikrát vystřelil směrem na vchodové dveře rodinného domku. Poté se obrátil směrem k vedlejšímu domu, odkud se na místo sbíhali místní občané. Začal na ně útočit slovně. Řekl jim, že mají zalézt domů, jinak je postřílí. Několikrát vystřelil a zasáhl okolní domy a zaparkované auto," uvedla mluvčí.

Při střelbě zasáhl padesátiletého majitele domu, jenž utrpěl tříštivou zlomeninu pravé ruky a broky jej zranily na těle. Muž se musel podrobit čtyřhodinové operaci a byl umístěn na jednotku intenzivní péče olomoucké fakultní nemocnice.